پرش لینک ها
لنزهای داخل چشمی

لنزهای داخل چشمی در عمل جراحی آب مروارید

لنزهای داخل چشمی

در عمل جراحی آب مروارید عدسی چشم بیمار که دچار کدورت شده است، برداشته می شود. برای جبران عدسی برداشته شده از لنزهای داخل چشمی استفاده می شود. اولین لنز داخل چشمی در سال ۱۹۴۹ در انگلستان داخل چشم کارگذاری شد.

از آن زمان تغییرات و پیشرفت‌های زیادی در ساخت لنزهای داخل چشمی اتفاق افتاده است. این لنزها برای سال‌ها فقط برای بهبود دید دور بیمار طراحی می شدند. به این لنزها، لنزهای تک کانونه monofocal گفته می شود. بنابراین بیمار بعد از عمل باید از عینک نزدیک برای اصلاح دید نزدیک استفاده کند.

در چند سال اخیر در زمینه لنزهای داخلی چشمی پیشرفت های زیادی اتفاق افتاده است. یکی از این پیشرفت‌ها طراحی لنزهای چند کانونه است که همزمان دید دور و نزدیک مطلوبی برای بیمار فراهم می آورند. بنابراین نیاز به استفاده از عینک نزدیک بر طرف می شود. با توجه به شرایط چشم بیمار و نیازهای بیمار می توان از بین انواع مختلف این لنزها برای کسب بهترین نتیجه استفاده کرد.

طراحی لنزهای توریک

یکی دیگر از تحولات در ساخت لنزهای داخل چشمی، طراحی لنزهای توریک که در بیمارانی که قبل از عمل آب مروارید آستیگماتیسم داشته اند، همزمان با عمل کاتارکت آستیگماتیسم بیمار را اصلاح می کنند. استفاده از این لنزها در کاهش نیاز به عینک بسیار موثر هستند و اصلاح آستیگماتیسم را بصورت دائمی انجام می دهند.

استفاده از این لنزها در کشورهای پیشرفته افزایش یافته است و با رضایت بالای بیماران همراه بوده است. خوشبختانه این لنزهای پیشرفته و معتبر در کشورمان در دسترس می باشد. برای بهره مندی از این لنزهای نیاز به معاینات دقیق چشم و استفاده از تصویر برداری های قرنیه و شبکیه می باشد. تکنیک عمل جراحی آب مروارید برای کاشت لنزهای پیشرفته تفاوتی نمی کند و طول عمل و یا احتمال عوارض حین عمل را افزایش نمی دهد.

برای رزرو نوبت در کلینیک دکتر مهران زارعی قنواتی جهت ویزیت، مشاوره و عمل آب مروارید (کاتاراکت) روی دکمه زیر کلیک نمایید:

 

پیام بگذارید

چهارده − 10 =