پرش لینک ها
تار شدن چشم بعد از عمل پی آر کی

تار شدن چشم بعد از عمل پی آر کی

تار شدن چشم بعد از عمل پی آر کی

تار شدن چشم بعد از عمل پی آر کی امری کاملا طبیعی است پس نگران دید ضعیف خود نباشید. اتفاقات مورد انتظار پس از عمل پی آر کی معمولا 30 تا 90 دقیقه پس از انجام شدن عمل ظاهر می شود. افراد مختلف درجات مختلفی از ناراحتی ها را تجربه خواهند کرد. این موضوع به این دلیل است که اثر قطره بی حس کننده چشمی که جراح از آن در حین عمل استفاده کرده است شروع به از بین رفتن می کند.

بسیاری از بیماران این درد و ناراحتی را به صورت وجود مژه در چشم یا زیر لنز توصیف می کنند. همچنین پس از گذشت این مشکلات، دومین روز پس از عمل نیز سخت ترین روز خواهد بود و بیمار درد زیادی را تجربه خواهد کرد. بعد از گذراندن این دو روز چشمان فرد ابتدا شروع به بهبودی می کند و بینایی قابل قبولی نیز برای فرد ایجاد می شود. اما در روزهای بعدی (تقریبا چند هفته زمان می برد) قدرت بینایی ضعیف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر قیمت عمل لازک

علت تاری دید و کاهش بینایی بعد از عمل PRK

همانطور که در بالا اشاره شد در چند روز اول پس از عمل پی آر کی فرد ممکن است بینایی بسیار خوبی را توسط جراحی چشم تحت درمان تجربه کند. ولی با بهبود یافتن لایه ی سطحی قرنیه، قدرت دید چشمان ممکن است ضعیف شود.

این اتفاق قابل انتظار و موضوعی کاملا طبیعی و نرمال است. دلیل آن نیز سطح ناصاف اپیتلیوم تازه ایجاد شده ای می باشد که در زیر لنز پانسمانی قرار دارد.

هنگامی که بافت اپیتلیوم توسط جراح برداشته می شود توسط لیزر اگزایمر انحنای سطح قرنیه اصلاح شده و لنز پانسمانی جهت تشکیل بافت اپیتلیوم تا مدت 7 روز بر روی چشم قرار می گیرد.

پس از برداشتن لنز پانسمانی هر بار که شما پلک می زنید سطح اپیتلیوم ناصاف در اثر پلک زدن صاف و صیقلی شده و کیفیت بینایی شما نیز بهبود می یابد. این موضوع ممکن است دو یا چند هفته طول بکشد که البته بسته به چشم هر فرد متفاوت است.

تار شدن چشم بعد از عمل پی آر کی بستگی به شرایط هر بیمار و سطح ترمیم بافت های چشم دارد. البته ممکن است بین افراد متفاوت باشد. اما به طور کلی اکثر بیماران پس از انجام این عمل، در روزهای اول تا چند هفته بعد از جراحی، برای بازگشت به بینایی عادی باید صبر کنند.

معمولا تاری دید بعد از عمل پی آر کی به دلیل برش ایجاد شده روی قرنیه رخ می دهد. زمانی که بافت چشم تلاش می کند بهبودی دوباره خود را به دست آورد چشم ها با کمی تاری دید مواجه می شوند.

Rate this post

پیام بگذارید

4 + 14 =