پرش لینک ها
عمل رینگ

عمل رینگ (حلقه) | آنچه باید در مورد عمل رینگ بدانید

عمل رینگ

رینگ‌ (Ring) یا حلقه قرنیه از قطعات پلاستیکی سخت ساخته شده اند که با عمل رینگ، داخل بافت قرنیه کارگذاری می‌شوند. رینگ‌ها در اندازه‌ها ، اشکال و ضخامت‌ها متنوعی تولید شده اند. در سال‌های اخیر در طراحی حلقه های قرنیه پیشرفت زیادی صورت گرفته است که نتایج بینایی کاشت حلقه‌ها را افزایش داده است. جراح بر اساس تصویر برداری قرنیه (توپوگرافی) و شماره عینک بیمار مناسب‌ترین نوع حلقه را برای بیمار انتخاب می کند. عمل جراحی کاشت رینگ‌ها در سال‌های اخیر با دستگاه فمتو لیزر انجام می شود که دقت و ایمنی بالایی نسبت به روش جراحی دستی دارد. عمل جراحی لیزری کاشت حلقه بدون بیهوشی و با قطره بی حسی انجام می شود. بیمار دوره نقاهت کوتاهی بعد از عمل خواهد داشت و برای مدت کوتاهی بعد از عمل از قطره های چشمی استفاده خواهد کرد. احتمال عوارض بعد از عمل کاشت حلقه داخل قرنیه بسیار اندک است.

کارایی رینگ ها

Ring یا حلقه برای بهبود دید در بیماران قوز قرنیه که تحمل استفاده از لنز سخت را ندارند، استفاده می شود. رینگ ها با کاهش تحدب قرنیه و کاهش نامنظمی قرنیه باعث افزایش دید و کاهش اعواج های بینایی بیمار می شوند. بنابراین در افرادی که از پخش نور، هاله بینی و دوبینی تک چشمی شکایت دارند، عمل کاشت رینگ می تواند کمک کننده باشد.

رینگ ها بخصوص در موارد خفیف و متوسط بیماری قوز قرنیه کارایی دارند. معمولا بیمار بعد از عمل کاشت حلقه نیاز به عینک برای حداکثر بهبود دید دارد. بنابراین این عمل به منظور برداشتن عینک انجام نمی شود بلکه برای افزایش دید و بهبود کیفیت دید صورت می گیرد. گاهی بعد از عمل Ring عمل‌های کراس لینکینگ ،لازک و یا کاشت لنز داخل چشمی انجام می شود. این عمل های ترکیبی می تواند دید بیمار را به میزان زیادی افزایش دهند و در مواردی نیاز به استفاده از عینک را برطرف کنند.

برای رزرو نوبت در کلینیک دکتر مهران زارعی قنواتی جهت ویزیت، مشاوره و انجام عمل رینگ (حلقه) روی دکمه زیر کلیک نمایید:

پیام بگذارید

2 × چهار =