پرش لینک ها
عوامل موثر بر قیمت لازک

عوامل موثر بر قیمت لازک چشم

عوامل موثر بر قیمت لازک چشم

در حال حاضر هزینه های متفاوتی در رابطه با عمل لازک وجود دارد. در طی سال های اخیر با افزایش قیمت عمل های حذف عینک و عیوب انکساری مواجه هستیم. یکی از علل این افزایش قیمت، تغییر دستگاه ها و به روز شدن دستگاه ها و ابزار جراحی لازک می باشد. در این نوشته به عوامل موثر بر قیمت عمل لازک میپردازیم:

1-جراح لازک: مهمترین و اصلی ترین عاملی که بر قیمت عمل لازک تاثیر دارد تجربه، مهارت و حرفه ای بودن جراح مورد نظر است. در این زمینه هر جراح براساس تجربه، مهارت و تخصص خود می تواند مبلغی را به عنوان دستمزد اعلام کند.

موضوع مهم دیگری که در این رابطه اهمیت دارد تخصص جراح می باشد. با توجه به اینکه تخصص چشم دارای چندین شاخه است و عمل های عیوب انکساری مربوط به شاخه ی قرنیه می باشد در نتیجه یک فوق تخصص قرنیه مهارت و توانایی بیشتری نسبت به تخصص های دیگر چشم در زمینه ی عمل های لازک، لیزیک، فمتو لیزیک و اسمایل دارد. همین عامل می تواند علت افزایش مبلغ دستمزد جراحی لازک در جراحان فوق تخصص قرنیه باشد.

2-محل جراحی لازک: عامل دیگری که بر قیمت عمل لازک تاثیرگذار است، کلینیک و بیمارستانی است که در آن جراحی انجام می شود. هر کلینیک و یا بیمارستانی تعرفه مخصوص به خود را داشته و طبیعتا این مبلغ در بیمارستان های خصوصی خیلی بیشتر از مراکز دولتی خواهد بود.

3-دستگاه لازک: عامل مهم دیگر در قیمت عمل لازک، دستگاه انتخابی جهت درمان می باشد. دستگاه های جدید و پیشرفته تر قیمت بیشتری را در جهت درمان عیوب انکساری به خود اختصاص می دهند.

4-نمره چشم: شماره چشم نیز می تواند از عوامل تاثیرگذار بر قیمت عمل لازک چشم باشد اما این عامل تاثیر بسیار کمتری به نسبت عوامل دیگر دارد.

آیا عمل لازک با بیمه قابل انجام است؟

عمل لازک و جراحی برداشتن عینک چون جز عمل های زیبایی بوده و هر جراح با توجه به شهرت و مهارت خود می تواند مبلغی را بعنوان دستمزد اعلام کند، با بیمه قابل انجام نیست. اما به منظور جبران قسمتی از هزینه های درمان استفاده از بیمه تکمیلی می تواند گزینه مناسبی باشد.

البته تعرفه بیمه در سازمان های مختلف کاملا متفاوت است. یک شرط مهم برای تقبل هزینه های عمل لازک توسط بیمه، داشتن جمع نمرات 6 دیوپتر برای هر دو چشم است.

تمامی افرادی که جهت عمل لازک آماده می شوند و به دنبال جراح و مرکز مناسبی برای این جراحی هستند، باید بدانند که هرگز جهت انجام این عمل نباید قیمت را در نظر بگیرند. قیمت ارزان بدترین معیار برای انتخاب و انجام عمل لازک است.

چشم یکی از مهمترین ارگان های بدن انسان می باشد. گاها دیده شده افرادی که در جراحی لازک یا جراحی های دیگر عیوب انکساری فقط به دنبال قیمت بوده و تمامی عوامل موثر دیگر را نادیده گرفته اند دچار عارضه های جبران ناپذیری شده اند.

پیام بگذارید

هفده − چهار =