پرش لینک ها
لیزیک در دوران شیردهی

لیزیک در دوران شیردهی؛ آیا امکان عمل‌های جراحی عیوب انکساری در شیردهی هست؟

لیزیک ، فمتولیزیک و اسمایل در دوران شیردهی

در سال‌های گذشته تصور می‌شد که عمل‌های لیزری مانند لیزیک برای برداشتن عینک در دوران شیردهی نتایج مطلوبی ندارد و انجام نمی‌شد. در دوران شیردهی بعضی از مادران در استفاده از عینک مشکل دارند. بعنوان مثال بعضی مادران ذکر می‌کنند که کودک سعی می‌کند که عینک را از روی صورت‌شان بردارند. بنابراین مادران برای انجام عمل‌های لازک، لیزیک و اسمایل احساس نیاز بیشتری می‌کنند. با توجه به طول دوران شیردهی و بارداری که ممکن است بیش از یکسال طول بکشد، موکول کردن عمل‌های لیزری به بعد از دوران شیردهی برای بعضی از مادران توصیه مناسبی نیست. خوشبختانه در مطالعات معتبر دیده شده است که انجام عمل‌های لازک، لیزیک و اسمایل در دوران شیردهی منجر به نتایج عالی مشابه دیگر افراد می‌شود. بنابراین نیازی نیست این عمل‌ها را به بعد از دوران شیردهی موکول کرد.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر قیمت عمل لازک

میزان دوره نقاهت عمل های لیزیک، فمتولیزیک و اسمایل

برای انجام عمل‌های اصلاح عیوب انکساری نیاز به معاینات چشمی و تصویربرداری قرنیه است. فشار چشم، خشکی چشم و معاینه شبکیه انجام می‌شود. همچنین بررسی می‌شود که شماره عینک فرد در ۶ ماه اخیر تغییر زیادی نداشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود که شماره عینک در دوران بارداری چک شود تا بعد از این دوران در صورت‌عدم تغییر، عمل جراحی را انجام داد.
انجام عمل‌های لازک، لیزیک و اسمایل در حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و نیاز به بستری ندارند. با توجه به مسئولیت مادر در نگهداری کودک شیرخوار، انجام عمل‌های لیزیک و اسمایل که دوره نقاهت کوتاهی در حد یک روز دارند، نسبت به عمل لازک ارجح باشند. در این عمل‌ها دید بسرعت بهبود می‌یابد و فرد در انجام کارهای روزمره مشکلی نخواهد داشت. در درصدی از بیماران که امکان انجام عمل‌های فمتولیزیک و اسمایل وجود نداشته باشد، می‌توان عمل پی آر کی (لازک) را انجام داد.

Rate this post

پیام بگذارید

نه + 16 =